Z HURGHADY KAIR W CENIE 35USD, LUKSOR 37USD, NURKOWANIE INTRO 35USD,SAHARA PARK 25USD, WYSPA PARADISE 28USD. ZAPRASZAM !!!

Luksor

Luksor (po arabsku – „miasto pałaców”) to miasto zupełnie niezwykłe. To największe muzeum świata na wolnym powietrzu, pełne zapierających dech w piersiach zabytków starożytnej cywilizacji. Tu znajdowała się  w starożytności jedna ze stolic Państwa Faraonów – Teby, które  w szczytowym momencie rozwoju liczyły milion mieszkańców. To właśnie  tu wznoszono najważniejsze świątynie, to tu chowani byli władcy Egiptu wraz ze swoimi skarbami.
Wyjazd z Hurghady około godziny 5 rano. Przejazd będzie trwał około 4 godziny. W programie zwiedzanie Kolosów Memnona- czas na zrobienie zdjęć. Następnie przejazd do Doliny Królów- wejście do 3 wybranych grobowców. Grobowce, w Dolinie, to wykute w skale kompleksy grobowe, składające się z ciągu licznych korytarzy i sal. Niestety, już w czasach współczesnych faraonom, wiele grobów zostało otwartych i ograbionych.  Dla chętnych zwiedzanie grobowca Tutenhamona za dodatkową opłatą 100 funtów egipskich. Manaufaktura alabastru to kolejny punkt naszego programu- czas na zakupy i poznanie pracy egipskich rzemieślników. Po chwilowym odpoczynku zwiedzanie Świątyni Królowej Hatchepsut.   „Świątynia Milionów Lat” to egipska budowla sakralna zbudowana u stóp gigantycznej ściany skalnej w Deir el-Bahari (Teby) w XV w. p.n.e. przez budowniczego Senenmuta jako świątynia grobowa królowej Hatszepsut. Świątynia, w znacznej części wykuta w skale, składa się z trzech, ułożonych kaskadowo, połączonych ze sobą rampami tarasów. W programie przewidziano obiad (dodatkowo płatne napoje). Na koniec przygody z Luksorem pozostał kulminacyjny punkt programu – kompleks świątynny Karnak, a tam czeka na Was przepiękna aleja sfinksów, skarabeusz i tajemnicza sala hypostylowa.
Powrót do Hurghady około 20.00
Uwaga! Rodzaj transportu zależy od liczby uczestników wycieczki i może to być autokar, coaster, microbus.

Wycieczka z polskojęzycznym przewodnikiem odbywa się w niedziele oraz wtorki.

Promocja cenowa 38usd od osoby dorosłej. Dzieci do 12 lat placa 19usd. Maluchy do 4 roku życia zwiedzaja za darmo.

Pamiętać proszę o zabraniu wody i pakietów śniadaniowych. Pieniądze i paszport powinny się znaleźć w bagażu podręcznym. W lecie nakrycia głowy oraz przewiewne ubranie to podstawa. W zimie przyda się bluza.