Z HURGHADY KAIR W CENIE 35USD, LUKSOR 37USD, NURKOWANIE INTRO 35USD,SAHARA PARK 25USD, WYSPA PARADISE 28USD. ZAPRASZAM !!!

 

Marsa el Alam to raj na ziemi...

Marsa el Alam znajduje się 250 km na południe od Hurghady, nad Morzem Czerwonym, z piękną piaszczystą plażą. Położona jest w otoczeniu bezkresnych turkusowych wód i majestatycznych gór. Jedno z najbardziej dziewiczych miejsc wypoczynkowych w Egipcie, z kameralną atmosferą. Zobaczyć tu można nienaruszone ekosystemy raf koralowych, stanowiące interesujące miejsce dla miłośników nurkowania.
Jeszcze niedawno była to senna, rybacka wioska. W odległych czasach okolice były niewątpliwie szlakiem handlowym między Tebami a Morzem Czerwonym. Swoje duże znaczenie w starożytności Marsa El Alam zawdzięcza występowaniu różnych surowców m.in. miedzi, ołowiu i złota. Ponadto teksty biblijne powiadamiają nas, że tędy mogli wędrować Izraelici podążający do Ziemi Obiecanej. Dziś teren ten kusi turystów wspaniałymi warunkami do uprawiania m.in. nurkowania. Otwarcie w 2001 r. lotniska ułatwiło gościom przybywanie do tego malowniczego miejsca.

Marsa El Alam – wycieczki po okolicy

  • Wadi Hammamat – legendarna dolina, najkrótsza droga prowadząca z wybrzeża do Nilu, ściany kamieniołomów pokryte są licznymi inskrypcjami i obrazkami.
  • Fort w El Quseir – wznoszą się w centrum miasta, wybudowane za czasów otomańskich.
  • Bir Umm Fawakhir – centralnej części Wschodniej Pustyni, wioska górników z kopalnią złota.
  • Park Narodowy Wadi El Gemal – jeden z najchętniej odwiedzanych parków, zobaczyć tu można unikatową przyrodę.

   Sporty i plaże – wakacje w Egipcie

  • Średnie i mocne wiatry sprzyjają uprawianiu licznych sportów wodnych jak surfing, windsurfing, kitesurfing, żeglowanie.
  • Panują tu doskonałe warunki do nurkowania i snorkelingu.
  • Oprócz tego na lądzie istnieje możliwość jazdy konnej, gry w tenisa, squash, siatkówkę i koszykówkę.
  • Długie, gorące, piaszczyste plaże zachęcają do kąpieli słonecznych, wodnych jak również do spacerowania. Znajdują się tu również piękne rafy koralowe, niekiedy bardzo blisko brzegu.