Z HURGHADY KAIR W CENIE 35USD, LUKSOR 37USD, NURKOWANIE INTRO 35USD,SAHARA PARK 25USD, WYSPA PARADISE 28USD. ZAPRASZAM !!!

Wycieczki krajoznawcze

ASUAN I ABU SIMBEL/KAŻDEGO DNIA:

Dwudniowa wycieczka do Abu Simbel i Asuanu z polskojęzycznym przewodnikiem. Wyjazd z Marsa Alam w godzinach rannych. Po przyjeździe do Asuanu lunch (napoje dodatkowo płatne), a następnie podróż na malowniczą wyspę, gdzie znajduje się zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Pojedziemy także nad Wielką Tamę na Nilu w pobliżu Asuanu. W programie także wizyta w kamieniołomach i niedokończony obelisk. Nocleg w 3* hotelu, w pokojach dwuosobowych. Drugiego dnia wczesna pobudka (śniadanie w drodze – suchy prowiant), czeka nas 3 godzinna droga przez pustynię do Abu Simbel. Świątynie te zostały przeniesione przed uruchomieniem Wysokiej Tamy w latach 60-tych, w wyniku czego został zalany długi odcinek okolic Nilu poniżej Asuanu. Lunch (napoje dodatkowo płatne) i powrót do Marsa Alam w godzinach wieczornych.

Uwaga!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Rodzaj transportu zależy od liczby uczestników wycieczki i może to być autokar, cosater lub mikrobus turystyczny. Wycieczka prywatna. Cena uzależniona jest od liczby uczestników.

 

 

KAIR/85USD/PONIEDZIAŁEK I ŚRODA:

Wyjazd z Marsa Alam ok. 23:00. Podróż do Hurghady, a stamtąd do Kairu autokarem.  Przyjazd do Kairu około godz. 9:00. Z polskojęzycznym przewodnikiem zwiedzamy Muzeum Kairskie, które istnieje od 1902r. Muzeum posiada 100 sal zawierających 120 tys. eksponatów, ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu. Można w nim podziwiać słynną salę poświęconą wykopaliskom z luksorskiego grobowca faraona Tutanchamona ( złota maska i sarkofag), kolekcje portretów fajumskich, królewskie mumie (sala z mumiami królewskimi jest dodatkowo płatna – ok. 100 LE), posagi faraonów, np. Ramzesa II, Tutmozisa III i ich żon oraz bogów i bogiń egipskich. Lunch w formie
szwedzkiego stołu w restauracji. Napoje dodatkowo płatne. Przejazd do Gizy. W programie 3 najsłynniejsze piramidy: Chopsa, Chefrena, Mykerynosa oraz największy posąg lwa-człowieka Wielkiego Sfinksa. Istnieje możliwość wejścia do wnętrza piramidy Mykerynosa ( ok. 30 LE). Odwiedzamy również pałac perfum i instytut papirusu. Powrót do Marsa Alam ok. 01:30. Dla chętnych rejs łodzią motorową po Nilu. Cena ok. 8$ – płatne u przewodnika.

Możliwa jest wersja samolotowa do Kairu. Program zwiedzania taki sam, jak w czasie wycieczki autokarowej. Cena tej wersji: 300USD.

Uwaga !

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Rodzaj transportu zależy od liczby uczestników wycieczki i może to być autokar, cosater lub mikrobus turystyczny.

LUKSOR/80USD/WTOREK I NIEDZIELA:

Wyjazd z Marsa Alam ok. godz. 03:30 i przejazd do Safagi, a następnie do Luksoru. Podróż trwa ok. 6 godz. w jedną stronę.   Zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem zaczynamy od Kolosów Memnona, następnie jedziemy do Doliny Królów, w której wchodzimy do trzech grobowców. Za dodatkową opłatą (ok.100 LE) można indywidualnie zwiedzić grobowiec Tutenhamona. Kolejnym punktem programu jest wizyta w manufakturze alabastru, potem zwiedzanie Świątyni Hatschepsut. Przeprawiamy się łodzią motorową przez Nil i jemy obiad (napoje dodatkowo płatne). Punktem kulminacyjnym wycieczki jest zwiedzanie Świątyni w Karnaku. Wielka świątynia Amona w Karnaku jest najwspanialszą budowlą sakralną w całym Egipcie. Ogromne wrażenie robi sala hypostylowa w świątyni Amona
Powrót do Marsa Alam ok. godz. 23:00.

Uwaga!

Dla chętnych wycieczka fakultatywna na wyspę bananową. Cena 10$/os. – płatne u przewodnika. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Rodzaj transportu zależy od liczby uczestników wycieczki i może to być autokar, cosater lub mikrobus turystyczny.