Z HURGHADY KAIR W CENIE 35USD, LUKSOR 37USD, NURKOWANIE INTRO 35USD,SAHARA PARK 25USD, WYSPA PARADISE 28USD. ZAPRASZAM !!!

 

Drodzy Turyści !

Poniżej przedstawiam Wam ofertę najciekawszy wycieczek organizowanych na terenie  Marsa Alam. Mam nadzieję, że wybierzecie coś ciekawego dla siebie, aby miło i aktywnie spędzić czas w tym cudownym miejscu.

 

ABU SIMBEL I ASUAN/KAŻDEGO DNIA:

Dwudniowa wycieczka do Abu Simbel i Aswanu z polskojęzycznym przewodnikiem. Wyjazd z Marsa Alam w godzinach rannych. Po przyjeździe do Aswanu lunch (napoje dodatkowo płatne), a następnie podróż na malowniczą wyspę, gdzie znajduje się zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Pojedziemy także nad Wielką Tamę na Nilu w pobliżu Asuanu. W programie także wizyta w kamieniołomach i niedokończony obelisk. Nocleg w 3* hotelu, w pokojach dwuosobowych. Drugiego dnia wczesna pobudka (śniadanie w drodze – suchy prowiant), czeka nas 3 godzinna droga przez pustynię do Abu Simbel. Świątynie te zostały przeniesione przed uruchomieniem Wysokiej Tamy w latach 60-tych, w wyniku czego został zalany długi odcinek okolic Nilu poniżej Asuanu. Lunch (napoje dodatkowo płatne) i powrót do Marsa Alam w godzinach wieczornych.

Uwaga!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Rodzaj transportu zależy od liczby uczestników wycieczki i może to być autokar, coster lub mikrobus turystyczny. Wycieczka prywatna. Cena zależy od ilości uczestników.

ASUAN I KOM OMBO/ŚRODA/60USD:

Wycieczka rozpoczyna się we wczesnych godzinach rannych. Transfer do Asuanu klimatyzowanym busem. W programie zwiedzanie Tamy Asuańskiej. Odwiedzimy także kompleks świątynny na wyspie File. Następnie udamy się do Kom Ombo, aby zwiedzic świątynię. W cenę wycieczki wliczono obiad (napoje dodatkowo płatne), opiekę polskojęzycznego przewodnika, bilety wstępów. Powrót do Marsa Alam w późnych godzinach wieczornych. Należy zabrac ze sobą paszporty.

 KAIR ( 1 DZIEŃ)/ 85USD/SOBOTA/PONIEDZIAŁEK/ŚRODA:

Wyjazd z Marsa Alam ok. 23:00. Podróż do Hurghady, a stamtąd do Kairu autokarem.  Przyjazd do Kairu około godz. 9:00. Z polskojęzycznym przewodnikiem zwiedzamy Muzeum Kairskie, które istnieje od 1902r. Muzeum posiada 100 sal zawierających 120 tys. eksponatów, ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu. Można w nim podziwiać słynną salę poświęconą wykopaliskom z luksorskiego grobowca faraona Tutanchamona ( złota maska i sarkofag), kolekcje portretów fajumskich, królewskie mumie (sala z mumiami królewskimi jest dodatkowo płatna – ok. 100 LE), posagi faraonów, np. Ramzesa II, Tutmozisa III i ich żon oraz bogów i bogiń egipskich. Lunch w formie szwedzkiego stołu w restauracji. Napoje dodatkowo płatne. Przejazd do Gizy. W programie 3 najsłynniejsze piramidy: Cheopsa, Chefrena, Mykerynosa oraz największy posąg lwa-człowieka Wielkiego Sfinksa. Istnieje możliwość wejścia do wnętrza piramidy Mykerynosa (5$). Odwiedzamy również pałac perfum i instytut papirusu. Powrót do Marsa Alam ok. 01:30. Dla chętnych rejs łodzią motorową po Nilu. Cena 8$ – płatne u przewodnika.

Cena: 85$/os. (sobota,poniedziałek, środa).
Dzieci do lat 4 – gratis.
Dzieci od 4 do 12 lat – 43$


Cena obejmuje: przejazd autokarem, obiad bez napojów, bilety wstępu do Muzeum Kairskiego, do piramid (podziwiamy je z zewnątrz) i Wielkiego Sfinksa, polskojęzycznego przewodnika.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Rodzaj transportu zależy od liczby uczestników wycieczki i może to być autokar, coster lub mikrobus turystyczny. Wycieczka odbywa się przy minimum 6 osobach.

Wersja samolotem kosztuje 300$ od osoby i odbywa się w środy. Najpierw następuje przejazd do Hurghady na lotnisko, a potem lot do Kairu. Zwiedzanie obejmuje taki sam program, jak w czasie wycieczki autokarowej. Wycieczka odbywa się dla minimum 2 osób.

LUKSOR/80USD/NIEDZIELA/WTOREK/CZWARTEK:

Wyjazd z Marsa Alam ok. godz. 03:30  do Luksoru. Podróż trwa ok. 6 godz. w jedną stronę.   Zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem zaczynamy od Kolosów Memnona, następnie jedziemy do Doliny Królów, w której wchodzimy do trzech grobowców. Za dodatkową opłatą (ok.100 LE) można indywidualnie zwiedzić grobowiec Tutenhamona. Kolejnym punktem programu jest wizyta w manufakturze alabastru, potem zwiedzanie Świątyni Hatschepsut. Przeprawiamy się łodzią motorową przez Nil i jemy obiad (napoje dodatkowo płatne). Punktem kulminacyjnym wycieczki jest zwiedzanie Świątyni w Karnaku. Wielka świątynia Amona w Karnaku jest najwspanialszą budowlą sakralną w całym Egipcie. Ogromne wrażenie robi sala hypostylowa w świątyni Amona, która mogłaby zmieścić rzymską bazylikę Św. Piotra i katedrę Św. Pawła w Londynie.
Powrót do Marsa Alam ok. godz. 23:00.

Cena: 80$/os. (niedziela, wtorek, czwartek).
Dzieci do lat 4 – gratis.
Dzieci od 4 do 12 lat – 40$

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Dla chętnych wycieczka fakultatywna na wyspę bananową. Cena 10$/os. – płatne u przewodnika. Cena obejmuje: przejazd autokarem, obiad bez napojów, bilety wstępu do Świątyni Hatchepsut, Karnaku i Doliny Królów, polskojęzycznego przewodnika.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Rodzaj transportu zależy od liczby uczestników wycieczki i może to być autokar, coster lub mikrobus turystyczny. Wycieczka odbywa się przy minimum 6 osobach.

ZATOKA ŻÓŁWI ABU DABBAB:

Zbiórka w recepcji hotelowej rano między 8 a 9.  Przejazd  do najsłynniejszej zatoki w rejonie Marsa Alam – Abu Dabbab, zwanej również domem żółwi.
Czas na plaży przy zatoce Abu Dabbab będzie doskonałą okazją do snurkowania. Konieczna jest dobra umiejętność pływania, gdyż wypływa się dość daleko w morze.

W zatoce jest bardzo dużo żółwi.  Ławice ryb. Mureny. Mnóstwo kolorowych rybek. Płaszczki.  Od czasu do czasu spotyka się tu również diugonie zwane syrenami lub krowami morskimi.

Do dyspozycji uczestników wycieczki są parasole, wiatrochrony z wikliny oraz leżaki.

Pół dnia 30$, cały dzień 35$ (niedziela, wtorek, czwartek)

Pół dnia od 9:00 do 12:00. Bez obiadu i napojów. Cena 30$, dzieci od 4 do 12lat – 15$, dzieci do lat 4 – gratis.
Wersja całodzienna wycieczki możliwa jest przy grupie minimum 6 osób. Wówczas uczestnicy otrzymują obiad i napoje. Powrót do hotelu następuje ok. godz. 16:00.
Cały dzień 35$, dzieci do 12 lat – 18$, dzieci do lat 4 – gratis.
Wypożyczenie sprzętu do snorklingu oraz kapoka w cenie wycieczki.

NURKOWANIE INTRO:

Oferujemy nurkowanie dla osób, które nigdy nie nurkowały z akwalungiem. W ofercie mamy: 1) nurkowanie z plaży w cenie 60usd od osoby 2) dwa nurkowania ze statku w cenie 85usd od osoby. W cenę wliczono ubezpieczenie, sprzęt, opiekę instruktora, owoce i napoje, a na statku również i obiad. Każde z nurkowań trwa około 35minut. Nurkować może każdy o ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. Do ceny dzieci do 14 lat należy doliczyć 10%. ! Do transferu z niektórych hoteli należy doliczyć 5usd od osoby.

HAMATA/40USD/PONIEDZIAŁEK/CZWARTEK:

Zbiórka w recepcji hotelowej w godzinach rannych. Przejazd  do portu Hamata, położonego 105 km na południe od Marsa Alam. Rejs morski podczas którego są 3 nurkowania powierzchniowe (snorkowanie) ze statku w okolicach wysepek położonych w Parku Narodowym Wadi El Hamata, a następnie postój przy jednej z wysp. Możliwość plażowania i snorkowania wokół wyspy, lunch i napoje na statku. Sprzęt do snorkowania (maska z rurką oraz płetwy) wliczony w cene. Powrót do portu około 16:00.

Cena: 40$/os. (poniedziałek,czwartek)
Dzieci do lat 4 – gratis. Dzieci od 4 do 12 lat płacą: 20$

MARSA MUBARAK/CENA 35USD/PONIEDZIAŁEK/WTOREK/ŚRODA/PIATEK:

Zbiórka w recepcji hotelowej w godzinach rannych.
Przejazd  do Port Ghalib. Rejs łodzią. Po ok. 30 min. dopłyniecie do miejsca zwanego Shuna, w którym znajduje się bogactwo podwodnych krajobrazów: piękne rafy koralowe, mnóstwo kolorowych ryb. Snurkujemy ok. 45 min. Następnie 15-to minutowy rejs do miejsca gdzie często spotyka się żółwie i diugonie. Snurkowanie (1 godz.).
Powrót na łódź, gdzie czeka już obiad w formie bufetu. Napój do obiadu.  Kolejnym punktem wycieczki jest przepłynięcie pontonem ok. 5 min. do miejsca które wygląda jak naturalny basen, snurkowanie 30 min. Powrót do hotelu około godziny 16:00.

Cena: 35$/os.  (poniedziałek,wtorek, środa, piątek)
Dzieci do lat 4 – gratis.
Dzieci od 4 do 12 lat – 20$

DOLPHIN HOUSE/CENA 70USD:

Rejs do Dolphin House . Wycieczka rozpoczyna się w godzinach rannych. Przejazd do portu. Każdy z uczestników na przystani otrzymuje sprzęt do snorklingu tj. rurkę, maskę oraz płetwy. Podczas rejsu są dwa postoje na snorkling, umożliwiający obserwacje najpiękniejszych raf koralowych oraz niezwykłego świata podwodnego Morza Czerwonego. W miejscu pierwszego zejścia do morza istnieje duże prawdopodobieństwo spotkania delfinów. Delfiny pojawiają się naprawdę często i przy powierzchni wody. W trakcie rejsu serwowany jest obiad (szwedzki stół), a do niego podawany jest zimny napój gazowany.
Powrót do hotelu ok. 16:00.

Cena: 70$/os. ( poniedziałek i piątek)
Dzieci do lat 4 – gratis.
Dzieci od 4 do 12 lat – 35$

SATAYA/45USD/SOBOTA/PONIEDZIAŁEK/ŚRODA:

Zapraszamy w miejsce, gdzie macie szansę 95% spotkać delfiny. Wycieczka zaczyna się około 7.30. Relaks na statku około 2.5 godziny. Następnie dopłynięcie do miejsca, gdzie jest czas na pływanie z maską, rurką i płetwami. Piękne rafy, kolorowe ryby, ośmiornice i oczywiście delfiny macie szansę spotkać pod wodą. Sprzęt wliczono w cenę. Na statku przewidziano obiad i napój. Zakończenie wycieczki około 16.00 w porcie.

Cena: 45$ (SOBOTA, PONIEDZIAŁEK, ŚRODA)

Dzieci do 4 lat - gratis, a w wieku 4-12 lat - 25$

SUPER SAFARI/35USD:

Super safari to najlepszy i najbogatszy program wycieczki po pustyni w Marsa Alam. Z hotelu wyjeżdżamy ok. 13:00 jeepami w stronę pustyni. Po dotarciu do wioski beduińskiej pijemy karkade lub herbatę oraz palimy sziszę – fajkę wodną. Następnie spacer po wiosce.    W programie wycieczki między innymi jazda na quadach (ok. 30 minut) oraz przejażdżka na wielbłądach. W porze zachodu słońca tradycyjna kolacja ze specjałami kuchni beduińskiej oraz egipskiej. Po kolacji orientalne show z tradycyjnym tańcem brzucha, niezapomnianym pokazem derwiszy oraz tradycyjnym folklorem arabskim. Powrót do hotelu około godziny 20:00.

Cena: 35$/os. (oprócz soboty)
Dzieci do lat 4 – gratis.
Dzieci od 4 do 12 lat – 18$

SUPER QUAD SAFARI/45USD/55USD:

Wycieczka zaczyna się ok 13:00. Przejazd do wioski beduińskiej motorami czterokołowymi – quadami. W programie: fatamorgana, zwiedzanie wioski z angielskojęzycznym przewodnikiem, przejażdżka na wielbłądach,  zachód słońca, kolacja. Należy zabrać ze sobą chusty do zakrycia twarzy, nakrycia głowy oraz okulary przeciwsłoneczne. Powrót ok 18:30.

Cena: 45$ za quad pojedynczy, a za quad podwójny 55$ (każdego dnia oprócz soboty)

Dzieci do 4 lat bawią się za darmo, a dzieci od 4 do 12 lat płacą połowę ceny.

 

UWAGA !!!

Aby się z nami umówić na wspólne zwiedzanie proszę o wysłanie maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z informacją, kiedy będziecie w Marsa Alam, w jakim hotelu i ile osób. Wstępnie proszę podać także interesujące Was wycieczki.