Z HURGHADY KAIR W CENIE 35USD, LUKSOR 37USD, NURKOWANIE INTRO 35USD,SAHARA PARK 25USD, WYSPA PARADISE 28USD. ZAPRASZAM !!!

Oferta wycieczek Hurghada

 

Drodzy Turyści,

Poniżej przedstawiamy Wam zestawienie wszystkich najciekawszych naszym zdaniem wycieczek. Jeśli wśród nich nie ma tej, która Was interesuje to dajcie nam znać,

a postaramy się sprostać Waszym wymaganiom

MIEJSKA WŁÓCZĘGA/15USD:

Zapraszamy na zwiedzanie Hurghady inaczej. Naszą podróż rozpoczniemy od  punktu widokowego z którego rozciąga się przepiękny widok na Morze Czerwone i Hurghadę. Dalej przejedziemy ulicami Sakkali. Zatrzymamy się w Marinie i przespacerujemy się, aż do targu rybnego. Spacer zakończymy w największym hurghadzkim meczecie. Wejdziemy oczywiście do środka, aby obejrzeć muzułmańską świątynię. Po krótkiej zadumie ruszymy w stronę najstarszej części tj. Daharu. Pojedziemy do Kościoła Koptyjskiego. Odwiedzimy bazar warzywno - owocowy. Potem pojedziemy do egipskiego coffe shopu, aby napić się karkade. Na koniec zrobimy zakupy pamiątek. Impreza zaczyna się około 11 i trwa około 3.5h.

! Przy mniej niż 4 osobach cena wycieczki wynosi 25USD. Przy zakupie wycieczek Luksor i Kair spacer po Hurghadzie w cenie 10 usd.

KAIR 1 DZIEŃ/PONIEDZIAŁEK I ŚRODA/ 35USD:

Wyjazd z Hurghady około 2 rano. Przejazd do Kairu trwać będzie około 6 godzin. Delektowanie się tym tajemniczym miastem rozpoczniemy od Muzeum Egipskiego - punktu obowiązkowego w czasie pobytu w Kairze. Jedno   z najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie. Ponad 250 tys. eksponatów z starożytności – w tym te najważniejsze, jak skarby z grobu Tutenhamona  ( złota maska i sarkofag). Dla chętnych sala z mumiami królewskimi jest dodatkowo płatna - ok. 100 LE. Kolejnym punktem programu-  jeden z cudów świata: Giza-  3 najsłynniejsze  piramidy: Cheopsa, Chefrena, Mykerynosa (możliwość wejścia do piramidy Mykerynosa - płatne ok. 30 LE). Słynny posąg Sfinks- tajemnicza statua lwa z głową człowieka, strzegąca piramid.

Na zakończenie zwiedzania obiad (dodatkowo płatne napoje) oraz odwiedziny w wytwórni perfum. Powrót do Hurghady około 21.00

Uwaga! Rodzaj transportu zależy od liczby uczestników wycieczki i może to być autokar, coaster, microbus.

LUKSOR/NIEDZIELA I WTOREK/38USD:

Wyjazd z Hurghady około godziny 5 rano. Przejazd będzie trwał około 4 godziny. W programie zwiedzanie Kolosów Memnona- czas na zrobienie zdjęć. Następnie przejazd do Doliny Królów- wejście do 3 wybranych grobowców. Grobowce, w Dolinie, to wykute w skale kompleksy grobowe, składające się z ciągu licznych korytarzy i sal. Niestety, już w czasach współczesnych faraonom, wiele grobów zostało otwartych   i ograbionych.  Dla chętnych zwiedzanie grobowca Tutenhamona za dodatkową opłatą 100 funtów egipskich. Manufaktura alabastru to kolejny punkt naszego programu- czas na zakupy i poznanie pracy egipskich rzemieślników. Po chwilowym odpoczynku zwiedzanie Świątyni Królowej Hatchepsut.   „Świątynia Milionów Lat” to egipska budowla sakralna zbudowana u stóp gigantycznej ściany skalnej w Deir el-Bahari (Teby) w XV w. p.n.e. przez budowniczego Senenmuta jako świątynia grobowa królowej Hatszepsut. Świątynia, w znacznej części wykuta w skale, składa się z trzech, ułożonych kaskadowo, połączonych ze sobą rampami tarasów.  W programie przewidziano obiad (dodatkowo płatne napoje). Na koniec przygody z Luksorem pozostał kulminacyjny punkt programu – kompleks świątynny Karnak, a tam czeka na Was przepiękna aleja sfinksów, skarabeusz i tajemnicza sala hypostylowa. Powrót do Hurghady około 20.00

! Dla chętnych rejs na wyspę bananową za dodatkową opłatą 10USD (płatne u przewodnika).

Uwaga! Rodzaj transportu zależy od liczby uczestników wycieczki i może to być autokar, coaster, microbus.

SAHARA PARK/ 25USD:

Wyjazd z hotelu około 12.30. Przejazd przez pustynie jeepami, potem około 45 minutowa wycieczka quadami. W wiosce będzie czekać na Was herbata beduińska. Potem przejażdżka na wielbłądach i zwiedzanie wioski oraz szaleństwo na spiderach/  Po przepięknym zachodzie słońca zasiądziecie do wspaniałej kolacji, aby po niej relaksować się w czasie orientalnego przedstawienia. Powrót do hotelu  około 20.00.

QUADY 3H/20USD POJEDYNCZY/25USD PODWÓJNY:

Impreza rozpoczyna się około 8.30. W programie 2 godziny jazdy przez pustynie, aż do wioski beduińskiej,  w której będzie można napić się herbaty, skosztować beduińskiego chleba oraz przejechać się  na wielbłądzie. Powrót do hotelu około 12.30.

JEEP SAFARI/20USD:

Impreza rozpoczyna się około godziny 14.00. W czasie jazdy przez pustynie możliwość podziwiania przepięknych Gór Morza Czerwonego. W czasie jazdy do wioski beduińskiej dwa przystanki. Dojazd do wioski, a tam przejażdżka na wielbłądach. Wizyta w piekarni beduińskiej, sklepie z pamiątkami oraz aptece. Beduini ugoszczą Was obiadem. Powrót do hotelu około 18.00.

QUADY 5H/25USD POJEDYNCZY/30USD PODWÓJNY:

Impreza rozpoczyna się około 13.00. W programie jazda na quadach przez pustynie, aż do wioski beduińskiej, w której będzie czekać przejażdżka na wielbłądzie, zachód słońca. Następnie kolacja.  Powrót do hotelu około 20.00.

WYSPA GIFTUN/20USD:

Całodzienna  wycieczka morska,  sprzęt ABC wypożyczamy w porcie,  możliwość spróbowania swoich sił  w snorkelingu i podziwiania wspaniałych raf  koralowych Morza Czerwonego  ( postój 2 razy po około godzinie   na dwóch rożnych rafach). Czas wolny na  plaży na wyspie Giftun. W cenę wliczono obiad  serwowany na łodzi.   Jeden napój i woda do picia.  Impreza rozpoczyna się o 9 rano. Powrót do hotelu około 16.00.

WYSPA PARADISE/28USD:

Wycieczka rozpoczyna się w godzinach rannych. W marinie odbiór sprzętu: maska, rurka i płetwy. Zaokrętowanie. Wypłynięcie na otwarte morze. Rejs trwa około godziny. W czasie rejsu napoje dostępne cały czas. Około 10.30 przystanek na pływanie przy jednej z najpiękniejszych raf. Następnie dopłynięcie do wyspy. Obiad w formie otwartego bufetu. Napoje soft wliczone w cenę. Następnie czas wolny na plażowanie i pływanie w morzu. Wycieczka zaczyna się około 8.30 i kończy się około 16.00.

EL GOUNA/CENA  25USD:

Wycieczka 2 w 1. Na początek wycieczka morska w okolice El Gouny- 1 przystanek w celu podziwiania raf koralowych (pływanie z maską i rurką).  Na statku obiad w formie otwartego bufetu.  Po obiedzie przesiadka do autokaru i wyjazd na zwiedzanie El Gouny, czyli Egipskiej Wenecji. Powrót do hotelu około 16.00.

DOM DELFINÓW/CENA 20USD:

Wycieczka rozpoczyna się ok.08:00. Transfer z hotelu na przystań. Pobranie sprzętu do nurkowania powierzchniowego (maska, płetwy, rurka). Rejs morski do rafy na postój na snorkeling, a następnie statek popłynie w tzw. ” strefę delfinów” i tutaj najprawdopodobniej możliwe będzie pływanie z delfinami. Ok. 12:30 na statku serwowany jest lunch w formie szwedzkiego stołu wraz z napojem gazowanym i małą butelką wody mineralnej. Powrót do hotelu ok. 16:00

KATAMARAN RED SEA DOLPHIN/KAŻDEGO DNIA/CENA 25USD:

„Rybki przez szybki”- możliwość podziwiania bogactwa raf koralowych Morza Czerwonego- krótki rejs   w kierunku raf, następnie przejście do przestronnego, klimatyzowanego pomieszczenia znajdującego się pod pokładem (ok. 2,5m pod woda). Znajdują się tam panoramiczne okna  pozwalające  obserwować  bogactwo podwodnego świata. Impreza rozpoczyna się około 9 i trwa 2 godziny.

KATAMARAN 2 W 1/WTOREK/ ŚRODA/CZWARTEK/PIĄTEK/CENA 35USD:

Najpierw goście podziwiają bogactwo podwodnego świata przez panoramiczne okna. Następnie istnieje możliwość wejścia do wody i pływania z maską, rurką i płetwami. Impreza rozpoczyna się około 13.00 i trwa 4 godziny.

NURKOWANIE GŁĘBINOWE/OD NIEDZIELI DO ŚRODY/35USD:

Przygoda z nurkowaniem sprawi, że nie zapomną Państwo tych wrażeń przez długi czas. Zanurzenie się  do głębokości sięgającej czasem nawet 10 metrów, podwodny świat pełen przepięknych kolorów sprawi, że będą Państwo chcieli zachować to w pamięci. Gwarantujemy dwa, pełne doznań zejścia pod wodę. Każdy uczestnik wyprawy będzie pod opieką doświadczonego instruktora, aby nic nie przeszkadzało Państwu    w przeżywaniu tej przygody. W przerwach między nurkowaniem i po jego zakończeniu możliwość pływania   z maską, rurką i płetwami tj snorkling.

W cenie sprzęt, lunch, napoje, ubezpieczenie oraz opieka polskiego centrum nurkowego. Osoba towarzysząca, która nie będzie nurkować płaci 20usd.

*Dla doświadczonych - daily diving- 2 nurkowania na wodach otwartych. Cena nie zawiera ubezpieczenia  i sprzętu.   Cena 35USD PLUS 15USD za sprzęt.

*Kurs OWD- czterodniowy kurs zakończony certyfikatem największej organizacji nurkowej na świecie- PADI.                Cena 230USD. Koszt certyfikatu i książki ok. 75 USD.

ZATOKA ABU DABBAB W MARSA ALAM/KAŻDEGO DNIA/65USD:

Wyjazd do Marsa Alam, aby spędzić czas na wspaniałej plaży przy zatoce zwanej Domem Żółwi. Wyjazd z Hurghady około 6 rano. W programie cały dzień na plażowanie i snorkling na pięknej plaży. W cenę wycieczki wliczono transfer, sprzęt ABC, obiad i napoje. Zakończenie wycieczki około 16.00 i powrót do Hurghady. Minimalna liczba 6 uczestników.

JEROZOLIMA I BETLEJEM - JEDNODNIOWA PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA/ŚRODA/300USD: 

Wyjazd z hotelu około 19.00 i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Przelot do Taby (około 1h). Z lotniska przejazd na granicę egipsko-izraelską. Przejazd do Jerozolimy będzie trwał około 4godzin. Zwiedzanie zaczyna się od Góry Oliwnej, z której rozciąga się przepiękny widok na Stare Miasto i Wzgórze Świątynne z pozłacaną Kopułą Skały. Następnie turyści udają się na Stare Miasto, gdzie zwiedzają Ścianę Płaczu- centralny punkt dzielnicy żydowskiej. Następnie droga krzyżowa, która prowadzi przez dzielnicę muzułmańską i chrześcijańską. W programie także Bazylika Grobu Świętego, Wieczernik oraz grobowiec Króla Dawida. W Betlejem, Bazylika Narodzenia, uważana za miejsce narodzin Jezusa. Po zwiedzaniu czas na obiad, który jest wliczony w cenę. Dodatkowo płatne napoje. W drodze powrotnej czas na kąpiel w Morzu Martwym. Powrót do Taby. Przelot do Hurghady. Lądowanie około 23.00 w czwartek. Impreza z polskojęzycznym przewodnikiem. Należy zabrać paszporty, stroje kąpielowe i ręczniki, pieniądze.

MUZEUM FIGUR PIASKOWYCH/20USD:

Wyprawa do parku figur piaskowych, gdzie znajduje się ponad 30 figur wykonanych z piasku. Figury są wykonane w 3D oraz w ścianach piaskowych. Muzeum podzielone jest na dwie części: mitologiczną i hollywoodzką. Ta druga część to frajda dla maluchów i szansa spotkania z bohaterami ulubionych bajek. Impreza trwa około 1.5 godziny.

WIELKIE AKWARIUM W HURGHADZIE/OD SOBOTY DO CZWARTKU/CENA 30USD:

Wycieczka szczególnie polecana rodzinom z dziećmi oraz dla tych, którzy z wodą są na bakier. Ogromne akwarium, w którym znajdziecie płaszczki, żółwie, rekiny, kolorowe ławice ryb. Przepiękne rafy koralowe czekają na Was w tym miejscu. Wycieczka mało męcząca, która trwa ok. 2 godzin. Wyjazd z hotelu ok. 10.00.

RADY PRAKTYCZNE:

- na wycieczki morskie zawsze zabieramy ręcznik plażowy, strój kąpielowy, okulary słoneczne, nakrycie głowy oraz krem do opalania. W okresie zimowym przyda się bluza do okrycia.

- na wycieczki pustynne zabieramy okulary słoneczne, wygodne buty, przewiewne ubranie, wodę do picia, nakrycie głowy. Dodatkowo na jazdę quadami chustę na twarz i długie spodnie. W okresie zimowy dodatkowo bluza.

- na wycieczki Luksor/Kair zamawiamy sobie w hotelu pakiet śniadaniowy oraz budzenie. Należy to zrobić max do godziny 20.00 w dniu poprzedzającym wyjazd. Dodatkowo bierzemy wodę, okulary słoneczne, nakrycie głowy. Zakładamy wygodne buty i przewiewne ubranie. Bluza to podstawa nawet w lato, aby okryć się w czasie jazdy autokarem.

 

UWAGA! Goście z hoteli położonych poza Hurghadą  ceny wycieczki musza doliczyć koszt transportu. Uzależniony od danej wycieczki i liczby gości: Safaga, Makadi Bay, Soma Bay, Sahl Hasheesh, El Gouna - 10 usd (kwota przy 4 osobach). Goście z hoteli położonych na trasie do El Gouny płaca 5 usd.